Missing vehicle sub type check when spawning delivery vehicles can cause construction material shipments to be blocked by other shipments

Description

Vet att ni är svenskar som jobbar på detta så skriver på svenksa. skulle flytta ingången från vanlig väg till service väg och satte dit den "nya" vägbommen några vägbitar framför den jag hade, när den va klar så rev jag vägen bakom och gjorde om och skulle göra service väg och rev den gamla och satte ut servie väg, den frågade om "väg" eller "ingen rutt" symbolen kom upp, och efter jag tog bort den vanliga vägen bakom den nya bommen och den gamla bommen och placerade ut service väg så får jag inga leveranser av grejer så kan ej bygga något längre. även när jag har testat att flytta och sätta på och av och spara och ladda om banan

====================
COLLECTED HARDWARE DATA
====================

Application version: Alpha 33.2-0

Device
=====

Model: System Product Name (System manufacturer)

Operating system: Windows 10 (10.0.0) 64bit

RAM size: 32 GB

Battery status: Charging
Battery level: -1

Processor device
============

Type: Intel(R) Core(TM) i7-8700K CPU @ 3.70GHz
Core count: 12
Frequency: 3 GHz

Grahpics device
===========

Vendor: NVIDIA
Type: NVIDIA GeForce GTX 1080
Memory size: 8 GB

Screen summary
===========

Full screen: True
Resolution: 1920 x 1080 @ 144Hz

Checklists

None

Status

Assignee

Olof

Reporter

Airport CEO In-Game Issue Reporter

Labels

None

Operating System

Windows

Components

Affects versions

Priority

High
Configure